Fronius

Początki firmy FRONIUS sięgają roku 1945. Pierwszą siedzibą firmy,, funkcjonującej wówczas pod nazwą Fach-Reparaturwerkstätte für Radio und Elektrotechnik,był stary wojskowy barak w miejscowości Rankleiten niedaleko Pettenbach, w której mieszkała rodzina założyciela. Obecnie FRONIUS to 4 550 specjalistów oraz 30 jednostek zależnych i przedstawicieli handlowych w ponad 60 krajach na całym świecie. W 1992 roku FRONIUS zajął się „energią przyszłości”, czyli energią słoneczną. W efekcie firma opiera się dziś na trzech solidnych filarach: Perfect Welding, Solar Energy i Perfect Charging.

Potrzebujesz hurtowej ilości produktów?

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie.

Możesz też zadzwonić:

577 123 400
(kliknij numer by wybrać)

Lider w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań dlafotowoltaiki

Jako lider w dziedzinie technologii FRONIUS poszukuje innowacyjnych metod kontroli i sterowania energią dla spawalnictwa, fotowoltaiki i technologii ładowania akumulatorów. Falowniki firmy FRONIUS są wydajne, niezawodne i stanowią nieodzowne serce każdej instalacji fotowoltaicznej. Klasy mocy od 1,5 do 27,0 kW umożliwiają ich zastosowanie w instalacji niemal każdej wielkości, od domu jednorodzinnego aż po instalacje wielkopowierzchniowe. Z kolei systemy monitorowania instalacji PV obejmują rozwiązania do obsługi transmisji danych z instalacji fotowoltaicznych: dzięki temu można zapewnić niezawodne monitorowanie instalacji oraz łatwą integrację z innymi systemami.

Pierwsze kroki

Historia firmy Fronius rozpoczęła się w 1945 roku. Możliwość ładowania akumulatorów samochodowych w tamtych czasach wcale nie była oczywistością. Günter Fronius nie chciał się z tym pogodzić: zaczął od naprawy urządzeń elektrycznych i skonstruowania swojego pierwszego prostownika wykorzystującego technologię 50 Hz. Pierwszą siedzibą firmy „Fach-Reparaturwerkstätte für Radio und Elektrotechnik” był stary wojskowy barak w miejscowości Rankleiten niedaleko Pettenbach, w której to mieszkała wówczas rodzina Fronius. Mając mały warsztat niedaleko mieszkania i jednego pracownika — Andreasa Schinkera — Günter Fronius stworzył podwaliny pod założenie koncernu, który dziś działa na całym świecie.

OKRES ROZKWITU

W 1950 roku Günter Fronius poszerzył portfolio swoich produktów o transformatory spawalnicze. Na tej bazie technologicznej firma Fronius wyrosła w kolejnych dekadach na solidne, średniej wielkości przedsiębiorstwo, które na początku lat 80. Günter Fronius przekazał swoim dzieciom — Brigitte Strauß i Klausowi Froniusowi. Zapoczątkowali oni kurs na internacjonalizację i wzrost, który doprowadził do powstania jednostek zależnych na całym świecie. W 1992 roku zdecydowano ponadto o skierowaniu uwagi na „przyszłościowy temat”, jakim jest energia słoneczna. W efekcie firma Fronius opiera się dziś na trzech solidnych filarach: Perfect Welding, Solar Energy i Perfect Charging.

KSZTAŁTOWANIE PRZYSZŁOŚCI

Zapoczątkowany przez Brigitte Strauß i Klausa Froniusa trend ekspansji geograficznej i technologicznej kontynuują dziś ich następcy. Firma Fronius jest dziś reprezentowana w ponad 24 krajach przez jednostki zależne i 60 krajach przez przedstawicieli handlowych i reprezentantów oraz uznawana za lidera w zakresie technologii i innowacyjności. Od 2011 roku firmą kieruje wnuczka jej założyciela, Elisabeth Engelbrechtsmüller-Strauß. Cel jest jednak wciąż niezmienny od lat: kształtować przyszłość, stosując innowacyjność, jakość i najlepsze usługi, ale zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju.