Leapton Solar

Firma LEAPTON ENERGY CO., LTD została założona w Kobe w Japonii w 2012 roku. Koncentruje się nie tylko na badaniach i rozwoju oraz sprzedaży systemów PV, modułów słonecznych, systemów montażowych i śrub uziemiających, ale także na rozwijaniu systemów zarządzania systemami fotowoltaicznymi. W kręgu zainteresowań Leapton Energy jest także konserwacja dużych elektrowni słonecznych. 

Potrzebujesz hurtowej ilości produktów?

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie.

Możesz też zadzwonić:

577 123 400
(kliknij numer by wybrać)

Firma pobudowała elektrownie słoneczne w całej Japonii, opierając się na własnych zasobach. Obecnie ma ponad 200 agentów współpracujących oraz sieć marketingowo-dystrybucyjną od Hokkaido po Kyushu na Okinawie. Ponadto Leapton utworzył magazyny logistyczne w Kanto, Kansai i środkowej Japonii, tworząc wysoce wydajny logistyczny system dystrybucji. W 2015 roku powstał oddział w Tokio, który koncentruje się na sprzedaży produktów solarnych.

W roku 2012 Leapton Energy otworzył swój oddział w Chinach. Fabryka komponentów energii słonecznej Leapton Energy w chińskiej prowincji Jiangsu Jiangyin ma najbardziej zaawansowane zautomatyzowane linie produkcyjne na świecie. Roczna wydajność linii produkcyjnych to 200 MW ogniw słonecznych i 300 MW modułów słonecznych. Firma produkuje z użyciem modnej ostatnio technologii ogniw połówkowych (half-cut-cells), dostarczając na rynek japoński wyłącznie moduły monokrystaliczne i jest jednym z kluczowych graczy na tym wymagającym rynku.
Od niedawna produkty Leapton Enery dostępne są także u polskich dystrybutorów. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się moduł monokrystaliczne, wykonane w technologii ogniw połówkowych half-cut-cells, o dużej wydajności i dodatniej tolerancji mocy. Są odporne na mgły solne , opary amoniaku , tarcia piasku i grad.

TOP 2% na liście Tier 1 firmy Bloomberg New Energy Finance

W maju 2020 roku Leapton Solar znalazł się na liście Tier 1 firmy Bloomberg New Energy Finance. W ten sposób umocnił pozycję na światowym rynku, potwierdzając swoją rozpoznawalność. Miejsce w rankingu może zdobyć firma, która zgłosi co najmniej 6 projektów rocznie o mocy nie mniejszej niż 1,5 MW. Musi także spełnić następujące kryteria:

Legalność: Panele są dopuszczone do importu do Unii Europejskiej
Akceptowalność przez banki: Projekty firmy są finansowane przez niezależne źródła bankowe
Kondycja finansowa: Producenci będący w trakcie postępowania upadłościowego lub w upadłości są wyłączeni z listy
Certyfikacja: Producenci posiadają niezbędne certyfikaty europejskie (IEC, MCS) i nigdy nie zostali wyeliminowani podczas kontroli

Ponadto, aby znaleźć się w rankingu Bloomberg New Energy Finance, producent modułów musi być jednocześnie producentem fotoogniw, jako że dopuszczane są jedynie takie firmy, które cały proces powstawania modułu PV mają pod swoją kontrolą.

Lista Tier1 TOP 2% obejmuje:

wielkie firmy zorientowane wertykalnie
firmy przeznaczające znacząca nakłady na badania i rozwój R&D
firmy, które w 100% wykorzystują roboty w produkcji PV
podmioty produkujące moduły PV od co najmniej 5 lat

Liczne certyfikaty

Dzięki silnemu wsparciu technicznemu i naukowemu, doskonałemu zarządzaniu produkcją i ścisłej kontroli jakości, wszystkie produkty Leapton Solar osiągają wiodący w branży poziom i zostały zatwierdzone przez TUV, PID, Chemitox, JET, SGS, CQC, GAMCORP i inne międzynarodowe autoryzowane certyfikaty. W zależności od modelu, systemy PV produkowane przez Leapton Solar mają 15 lu 25 lat gwarancji.

Dzięki profesjonalnemu zespołowi projektantów systemów montażowych i dziesiątkom patentów Firma może produkować wysokiej jakości produkty systemowe montażowe na dużą skalę, ale może też oferować spersonalizowane produkty zgodnie z wymaganiami klientów indywidualnych.

Co wyróżnia moduły Leapton Solar

Ulepszony przepływ prądu umożliwia zmniejszenie strat z powodu nagrzanych ogniw.
Wyższa moc wyjściowa: moc wyjściowa modułów o 120 ogniwach half-cut może wynosić aż do 370 Wp.
Zaliczone rygorystyczne testy mgły solnej oraz korozji amoniakalnej prowadzone przez TUV Nord.
Podwyższona sprawność w warunkach niskiego naświetlenia.
Zminimalizowane straty uzysku na skutek upływu prądu.
Wytrzymałość na obciążenie wiatrem do 2400 Pa i obciążenie śniegiem do 5400 Pa (TUV Nord).