Longi Solar - Sunprofi
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Longi Solar

LONGi Solar to chińska firma, która nie tylko dostarcza produkty z krzemu dla branży elektronicznej i fotowoltaicznej, ale też nieustannie prowadzi badania nad rozwojem modułów i ogniw fotowoltaicznych.

To jeden z największych na świecie producentów ogniw fotowoltaicznych i lider w zakresie zwiększania sprawności modułów krystalicznych. Siedziba firmy znajduje się w Chinach, a oddziały w Japonii, Niemczech, Australii, Ameryce, Indiach i Malezji.

LONGi w pigułce

Pod marką LONGi Solar od 2000 roku firma produkuje własne moduły fotowoltaiczne. To wyłącznie moduły monokrystaliczne o mocy od 280 do 370 W, których najwyższa wydajność to 19,8%. Moduły LONGi Solar objęte są 10-letnią gwarancją. Po 25 latach użytkowania producent obiecuje wydajność rzędu 84,5% mocy początkowej.

Zdobywca branżowych wyróżnień

W 2019 roku panele LONGi Solar zdobyły wszystkie możliwe do zdobycia na rynku branżowym wyróżnienia w testach na niezawodność (High Achiever Award oraz High Performance we wszystkich kategoriach – za zobowiązanie zachowania jakości, wytrzymałość i wydajność). Wyróżnione zostały nawet panele w technologii PERC, które statystycznie gorzej radzą sobie z testami wilgoci i ciepła. Pod kątem wytrzymałości mechanicznej moduły te wykazują standardowe właściwości. Warto wiedzieć, że firma LONGI SOLAR pokonała najwyższy poziom wydajności ogniw PERC prognozowany przez analityków, pobijając rekord świata – na poziomie 24,06% wydajności.

Technologi PERC oraz HALF CUT

W swoich monokrystalicznych panelach fotowoltaicznych, LONGi SOLAR stawia na technologię PERC oraz HALF CUT. Dzięki tym rozwiązaniom moduły azjatyckiego producenta cechują się jeszcze większą wydajnością i niezawodnością. Ogniwa PERC od tradycyjnych różnią się budową, dzięki dodatkowej warstwie dielektryka możliwe jest bardziej efektywne wykorzystanie promieni słonecznych. Efektem jest wyższa wydajność całej instalacji. HALF CUT – czyli ogniwa połówkowe – zostały stworzone z myślą o minimalizacji strat spowodowanych np. zacienieniem czy zabrudzeniem. Panele wykorzystujące tą technologię charakteryzują się większą wytrzymałością mechaniczną, a co za tym idzie dłuższą żywotnością. LONGi Solar posiada obecnie potencjał produkcji modułów fotowoltaicznych rzędu 5 GW oraz ogniw na poziomie 2,5 GW.

Certyfikowane panele najnowszej generacji

Panele słoneczne LONGi Solar mają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości. Przeszły również testy działania mgły solnej i amoniaku, dlatego z powodzeniem można je montować w lokalizacjach szczególnie narażonych na wpływ tych czynników – nad morzem czy w pobliżu dróg posypywanych w zimie solą oraz niedaleko gospodarstw rolnych, oczyszczalni ścieków czy biogazowni.

Solar for solar – produkcja fotowoltaiki przy użyciu wyłącznie czystej energii

Azjatycka firma zatrudnia ponad 1000 pracowników, angażuje się w pomoc społeczną i charytatywną. Otrzymała też certyfikat CERTISOLIS za niski ślad węglowy przy produkcji najnowszej generacji modułów monokrystalicznych, potwierdzający niską emisje CO2 w całym cyklu życia produktu: od pozyskania surowców, produkcję, transport i przechowywanie, utylizację po recykling.

LONGi Solar realizuje koncepcję „Solar for Solar”. Polega ona na wytwarzaniu produktów fotowoltaicznych przy użyciu wyłącznie czystej energii. Jako sygnatariusz RE100 grupy klimatycznej, azjatycki potentat dąży do osiągnięcia 100% czystej energii. Przyjazne środowisku zakłady produkcyjne firmy działają już w Yunnan w Chinach i Kuching w Malezji. Zużycie czystej energii w trzech fabrykach w Lijiang, Baoshan i Chuxiong w Yunnan w Chinach stanowi odpowiednio 100%, 100% i 96,6%. W myśl zasady zrównoważonego rozwoju LONGi Solar stale usprawnia procesy produkcyjne, by były jak najmniej szkodliwe dla środowiska.

Hurtownia OZE

Pracujemy z największymi producentami na świecie co pozwala nam utrzymać najwyższą jakość i jednocześnie konkurencyjne ceny. Nasi klienci mogą liczyć na opiekę posprzedażową min. pomoc techniczną i doborową.

+48 577 123 400

Potrzebujesz hurtowej ilości produktów?

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i omówimy szczegóły.


  Producenci z naszej oferty

  Hurtownia OZE

  Pracujemy z największymi producentami na świecie co pozwala nam utrzymać najwyższą jakość i jednocześnie konkurencyjne ceny. Nasi klienci mogą liczyć na opiekę posprzedażową min. pomoc techniczną i doborową.

  +48 577 123 400

  Potrzebujesz hurtowej ilości produktów?

  Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i omówimy szczegóły.