Sofar - SunProfi

Sofar

Sofar Solar należy do grupy SOFAR, która jest liderem w branży GPS na rynku chińskim. Firma obecna jest na rynku energii odnawialnej od 2007 roku i obecnie zatrudnia ponad 4000 pracowników.

Potrzebujesz hurtowej ilości produktów?

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie.

Możesz też zadzwonić:

577 123 400
(kliknij numer by wybrać)

Sofar Solar - falowniki fotowoltaiczne o różnorodnych parametrach i rozmaitym przeznaczeniu

Inwertery/falowniki jednofazowe służą do łączenia paneli solarnych szeregowo. Ich nominalna moc może wynosić od 1 kW do 3kW lub od 3 kW do 6 kW. Te drugie wyposażone są w podwójne wejście MPPT. Inwertery/falowniki trójfazowe, w których produkcji firma się specjalizuje, także sprzedawane są w kilku przedziałach mocy. Najniższa moc plasuje się na poziomie 3.3 kW, falowniki o najwyższej mocy mają nawet 70 kW. Falowniki trójfazowe Sofar Solar to urządzenia beztransformatorowe, charakteryzujące się wysoką sprawnością, nawet rzędu 98%. Poszczególne modele wyposażone są w wyłącznik prądu stałego, co podnosi bezpieczeństwo ich użytkowania. Łatwość ich obsługi zapewniają różne moduły i funkcje – np. komunikacja RS485 i Wi-Fi, elastyczny system monitorowania czy inteligentne monitorowanie mocy czynnej i biernej. Wykonane z najwyższej jakości komponentów takich czołowych producentów jak: Texas Instruments, Nippon Chemi-Con i in, Fairchild Semiconductor, z powodzeniem sprawdzają się pracując na zewnątrz (IP na poziomie 65). Wszystkie falowniki G3 obsługują zintegrowaną funkcję Zero Eksport, co pozwala na ograniczenie wypływu energii do sieci. Wszystkie też objęte są dziesięcioletnią gwarancją.

Ekspansja na rynek polski

Jeszcze do niedawna falowniki Sofar Solar były wykorzystywane głównie w mikroinstalacjach, jednak co najmniej od roku 2019, czyli od wprowadzenia na rynek modeli 30, 36 i 50 kW, producent notuje coraz większą sprzedaż w sektorze komercyjnym. Instalatorzy doceniają ich intuicyjną i szybką instalację oraz atrakcyjną cenę. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że instalatorzy mogą liczyć na polskojęzyczne wparcie techniczne,  który jest sukcesywnie rozbudowywane. W czasie, gdy na rynek trafiają kolejne nowe produkty, jak falowniki hybrydowe i falowniki trzeciej generacji, czyli seria G3, pojawiają się również szkolenia techniczne dla instalatorów.

Falowniki bateryjne marki Sofar Solar są już stosowane w ponad 40 krajach, w tym w Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii i Francji a także w Polsce.

Inwertery Sofar Solar wyróżniają się m.in.:

wyłącznikiem DC w standardzie
możliwością przechowywania zapisanych danych na wewnętrznej karcie pamięci SD przez okres 25 lat
wysoką wydajnością
maksymalną sprawnością 97,2% w przypadku falowników jednofazowych i 98,2% w przypadku trójfazowych
precyzyjnym algorytmem dostrajania MPPT w czasie rzeczywistym
szerokim zakresem roboczych napięć wejściowych
zintegrowanymi, elastycznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi